Logo Labox
Labox 30 let
Specialista na technologie
čistých prostor a laminárních boxů

Závěsný laminární box FBB120-R

Použití

Laminární boxy v závěsném provedení jsou použitelné všude tam, kde je nutné nejen vykonávat pracovní operace v bezprašném prostředí, ale i plně eliminovat vibrace způsobovaných laminárním boxem.

Laminární box lze zavěsit na stěnu nebo na speciální závěsnou kontrukci. Pracovní prostor je tak nejen chráněn před částicovou a bakteriální kontaminací, ale současně i před vibracemi, které způsobují konvenční laminární boxy.

Mezi hlavní vlastnosti patří:

  • plně automatizovaný provoz
  • řízení mikroprocesorovou jednotkou
  • velká pracovní plocha
  • vysoká spolehlivost

Hlavní využití:

  • práce s mikromanipulátory (např. IVF Centra)
  • jemná mechanika
  • čistá montáž

Konstrukce

Každý laminární box je vybaven ventilátorem s elektronicky řízeným elektromotorem. Otáčky ventilátoru jsou řízeny mikroprocesorovou jednotkou, která snímá rychlost laminárního proudění na každém modulu zvlášť a udržuje ho na v programu nastavené hodnotě. Snímaná rychlost je zároveň zobrazována na displeji řídící jednotky na ovládacím panelu.

Standardně jsou laminární boxy dodávány s naprogramovanou rychlostí 0,45 m/s. Na přání lze rychlost nastavit v rozsahu 0,2 až 0,6 m/s. Tuto programovou změnu může na přání též provést servisní technik i u již dodaného a provozovaného zařízení. Útlumový režim je standardně nastaven na 0,2 m/s.

Závěsné laminární boxy jsou vybaveny výkonnými ventilátory s plynulou automatickou regulací otáček, umožňující dlouhodobě udržovat požadovanou rychlost proudění vzduchu s vysokou přesností i přes postupné zanášení filtru a optimálně tak využít jeho maximální životnost.

Plášť modulu je z pozinkovaného plechu, jehož venkovní strana je opatřena polyesterovým lakem odstínu RAL 9010. Tichý provoz je zajištěn kvalitním tlumičem hluku. Filtrace vzduchu je zajištěna filtrační vložkou standardně s třídou filtrace H13 (HEPA), na přání lze osadit libovolně s vyšší třídou filtrace. Rám je vyroben z ocelových uzavřených profilů opatřených vysoce chemicky odolným práškový vypalovacím lakem.

Po obvodu je pracovní prostor laminárního boxu ohraničena buď plastovými lamelovými závěsy, (šířka lamely 200 mm, tloušťka 2 mm), které se navzájem překrývají nebo zástěnami z organického skla.

Pracovní prostor laminárního boxu zajišťuje třídu čistoty ISO CLASS 5 dle EN ISO 14644, dle US FS 209E třída čistoty 100, což ve farmaceutickém průmyslu odpovídá jakostní třídě A dle VYR7 (91/356/EEC).

Příslušenství

Ohraničení pracovního prostoru

Plastové lamelové závěsy

Po obvodu může být pracovní prostor laminárního boxu ohraničen plastovými lamelovými závěsy (šířka lamely 200mm, tloušťka 2mm), které se navzájem překrývají.

Organické sklo / plexisklo

Po obvodu může být pracovní prostor laminárního boxu ohraničen organickým sklem nebo plexisklem. V případě integrace speciálních technologií, jako mikroskop, tak v místech okulárů může být sklo upraveno tak, aby bylo zajištěno laminární pole a současně i ergonomie práce uživatele.

Osvětlení

Zářivkové osvětlení

Osvětlení pracovního prostoru zajišťuje zářivkové těleso integrované do čelního ovládacího panelu.

Diodové osvětlení (LED)

V případě práce s DNA a podobně citlivými materiály je možno box vybavit diodovým osvětlením. Toto je hlavně vhodné pro práci s buňkami.

 

Zákaznické úpravy

Na přání zákazníka je možné provedení i dalších úprav dle individuálního přání zákazníka. (speciální držáky, jiná barva čelního panelu - např. modrá, bílá, atd.)

Verze se zavěšením na stěnu
 
Se stojanovou konstrukcí
 

Rozměry

Typ

Rozměry pracovního prostoru

/mm/

Příkon ventilátoru při

rychlosti 0,45 m.s-1 [W]

šířka hloubka
FBB120-12-R 1160 565 380
FBB120-16-R 1560 565 450
FBB120-24-R 2320 565 760
FBB120-28-R 2655 565 760