Logo Labox
Labox 30 let
Specialista na technologie
čistých prostor a laminárních boxů

Antivibrační stůl LFM-75

Druhá generace ultimativního řešení pro ISCI, IMSI, biopsii embryí a další postupy citlivé na vibrace, jako je mikromanipulace buněk, nebo přesné vážení. Stůl je pohodlný a ergonomicky tvarovaný. Mikroskop, nebo váha je umístěna na stejné úrovni jako deska stolu. Antivibrační vložka má nízký profil, pod stolem nejsou žádné překážky. I díky tomu se u stolu pohodlně pracuje. Stůl je možné vybavit vysouvací policí pro klávesnici, nebo dokumentaci, dále pak držákem na monitor, a šikovnou policí s elektrickými zásuvkami, organizérem kabeláže. Toto příslušenství je velmi vhodné např. pro instalaci PC, UPS apod. Nejnověji lze antivibrační stůl doplnit o elektricky výškově nastavitelný stojan, a to bez dopadu na vlastní antivibrační funkci.

 • Špičkový antivibrační systém navržený pro mikromanipulaci a navažování
 • Pohodlný a ergonomický design
 • Jednoduše upgradovatelné z pasivního na aktivní AV řešení
 • Konstrukce nezatěžující podlahu
 • Bezúdržbová technologie 

POPIS AV TECHNOLOGIE LFM75

Pasivní systém LFM75 PST bude fungovat ve většině prostředí. Systém má plynulou reakci. Vysoká absorpce a izolace vibrací je zajištěná díky speciálně navrženému pasivnímu tlumení, které pracuje ve všech směrech. Vhodné řešení v laboratořích IVF, kde lidé chodí, zavírají dveře atd. Instalace je jednoduchá a antivibrační schopnost je stabilní a spolehlivá. Systém nevyžaduje údržbu.

Aktivní antivibrační systém LFM75 ACT je nejlepším řešením pro mikroskopy vyžadující absolutní přesnost. Chrání mikroskop i zpracovávaný materiál před vibracemi, které můžou přicházet ze všech směrů. Vibrace okolí se kontinuálně měří interním senzorem, a poté se informace zpracovávají v řídící jednotce. Řídící jednotka dává adekvátní pokyny jednotlivým elektrickým pohonům. Prakticky se jedná o systém, který reaguje invertně na jednotlivé vibrace. Aktivní systém je nejlepším řešením co je možné v dnešním světě AV získat. Funguje dobře i v tak problematickém prostředí, jako jsou prostory s dvojitou podlahou nebo v blízkosti silného silničního provozu, provozu tramvají, železnic a jiných významných zdrojů vibrací.

Antivibrační stůl LFM75 má jedinečné vlastnosti. Velmi výhodná je i možnost výměny pasivního řešení za řešení aktivní. To znamená, že není nutné, v případě potřeby, vyměnit celý stůl, ale pouze vlastní AV vložku.

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Antivibrační stůl LFM je možno vybavit následujícím volitelným, nadstandardním, příslušenstvím:

 • držák na monitor s VESA
 • LCD monitor 19"
 • výsuvná police pro klávesnici
 • ergonomická područka pro ruce
 • elektricky výškově nastavitelný stojan
 • víceúčelová police s integrovanou zásuvkovou lištou (8x 220V)

LFM antivibracni stul

DOPLŇUJÍCÍ TECHNICKÉ INFORMACE
Vnější rozměry 1200x800x750 (š x h x v)
Rozměry antivibrační plochy 305x540 (š x h)
Rozměry výsuvné police pro klávesnici 300x200 (š x h)
Únosnost antivibrační plochy nastavitelná od 15 do 75 kg
Materiál deska stolu: nerezová ocel,
ostatní části: ocel s práškově
vypalovací barvou
AV technologie Pasivní (mechanická) nebo
Aktivní (elektrické pohony)
Pasivní AV vložka (PST) parametry  
Antivibrační účinnost redukce o -40 db pro frekvence 20 Hz - 40 Hz
Reakční doba < 0,3 sek
Aktivní AV vložka (ACT) parametry  
Antivibrační účinnost -8 db zisk pro frekvnece 1Hz;
20 db zisk pro frekvenci 2Hz
Reakční doba < 0,1 sek
Aktivní AV vložka (ACT) vyžaduje elektrické připojení na 220 V / 50 Hz

 

image004

Máte otázky? V případě, že ještě nemáte rozhodnuto nebo by jste chtěli poradit s vhodným typem a vybavením laminárního boxu, tak vám rádi připravíme řešení na míru