Logo Labox
Labox 30 let
Specialista na technologie
čistých prostor a laminárních boxů

Biologický bezpečnostní izolátor IZO85

Použití

MSC IZO 85 je řešen jako přenosné zařízení , nebo pro použití v mobilních prostředcích. Od vlastní skříně MSC lze jednoduše demontovat materiálovou propust a ventilátor. Pro manipulaci je skříň MSC vybavena madly. K přepravě se používá přenosná taška a kufr na příslušenství na materiálovou propust a ventilátor.

Zařízení bylo vyvinuto pro českou armádu a osvědčilo se za podmínek misí v Kuvajtu, Afganistánu a Iráku. Vhodné je zejména pro záchranné sbory, veterináře a další rychle zřizovaná pracoviště.

Konstrukce

Skříň MSC je samonosná svařovaná konstrukce z korozivzdorného plechu . K ní jsou přimontovány vstupní a výstupní filtry v plechových krytech, elektronický ovládací a osvětlovací blok (tvoří horní nástavbu nad pracovním prostorem) a materiálová propust z korozivzdorné oceli. Přední stěnu MSC tvoří odnímatelné, velmi odolné (kalené a z venku kryté fólií) bezpečnostní sklo. Pracovní rukávce jsou vyrobeny z materiálu HYPALON H.0,4 mm . Materiál je odolný desinfekčním a dekontaminačním prostředkům, UV záření a prakticky proti všem chemikáliím s vyjímkou koncentrovaných kyselin.

MSC je osazen HEPA filtry třídy H14 . Jeden filtr je na vstupu vzduchu do zařízení. Dva, za sebou řazené, samostatně testovatelné, filtry jsou osazeny na výstupu. Ke krytu výstupních filtrů je pomocí pružné hadice d125 mm připojen ventilátor v samostatné skříni z ocelového plechu. Dno pracovního prostoru je dvojité . Pod vyjímatelnou trojdílnou pracovní deskou je vodotěsná vana s uzavíratelnou výpustí . Dekontaminaci povrchů lze provádět roztoky pomocí ruční sprchy. Pracovní prostor MSC je dále vybaven germicidním zářičem ovládaným programovatelnými spínacími hodinami, elektrickou zásuvkou 230V/50Hz napájenou přes oddělovací trafo s možností připojení spotřebiče do 150W (například centrifuga) a osvětlením s regulovatelnou intenzitou . MSC lze včetně instalovaných filtrů sterilizovat párami formaldehydu .

Volitelné příslušenství

  • stojan
  • přívod médií (voda, plyn, vakuum,...)
  • elektrické zásuvky
  • desinfekční souprava
  • kamerový systém
  • speciální držáky a stojánky
  • USB port a jiné konektorové systémy
  • vyšší třída filtrace

Na přání zákazníka je možné realizovat i další úpravy. A to včetně integrace různých přístrojů a zařízení (měřidla, monitoring a speciální vstupy). V případě zájmu o toto zařízení nás prosím kontaktujte. Rádi Vám pomůžeme při specifikaci vybavení a požadovaných úprav.

IZO 85 - FSP - IZOLÁTOR SE sorpčním filtREM na plynné škodliviny 

Izolátor se serpčním filtrem je vyráběn pod označením IZO 85 - FSP. Jedná se o rozšířenou verzi standardního izolátoru IZO 85. Sorpční filtr, zajišťuje záchyt plynných škodlivin. Oproti základnímu typu izolátoru se používá výkonější odtahový ventilátor, aby pokryl požadavky sorpčního filtru a mezi ventilátor a vlastní izolátor se doplní sorpční filtr  FSP 2000 .zolátor dodává a servis zajišťuje výrobce.

Ve skříni sorpčního filtru je umístěna sorpční patrona typ SP 200 s bajonetovým upínacím mechanismem. Patrona je určena k záchytu plynných škodlivých a toxických látek z procházejícího vzduchu. Zachycuje organické plyny a páry (benzen, chlorpikrin, sarin, soman, yperit), anorganické a kyselé plyny a páry (kyanovodík, fosgen, chlor, oxid siřičitý) a amoniak. Filtr nechrání proti oxidu uhelnatému a nevytváří kyslík. V případě zájmu o tuto verzi izolátoru nás prosím před vlastní objednávkou kontaktujte.

Dodávání

Izolátor dodává a servis zajišťuje výrobce. V základním provedení se zařízení dodává včetně přepravní tašky a kufru pro příslušenství.

Záruka

Na výrobek se poskytuje záruka 24 měsíců ode dne dodání výrobcem. Záruka se nevztahuje na životnost instalovaných filtrů, jejich životnost je dána konkrétními provozními podmínkami

mobilni
 
Rozměry
Typ

Vnější rozměry

/mm/

Rozměry pracovního prostoru

/mm/

  šířka výška hloubka šířka výška hloubka
IZO-85 1280 680 620 800 500 530
Doplňující technické informace
Napájecí napětí 230V, 50 Hz
Třída čistoty dle US FS 209 E 100 (M3,5)
Třída účinnosti dle EN 14644-1 ISO Class 5
Jakostní třída dle EC GMP Volume 4, Annex 1 A
Podtlak v pracovním prostoru vůči okolí /Pa/ min 200
Průtok vzduchu pracovním prostorem /m3h-1/ min 100
Hluk vyzařovaný do okolí /dB(A)/ max 50
Regulovatelná intenzita osvětlení na pracovní ploše /lx/ max 2000
Hmotnost 60 kg

 

SORPČNÍ KAPACITY *
fosgen min 250 g
kyanovodík min 100 g
chlorkyan min 100 g
chlorpikrin min 500 g

 * uvedené údaje platí jen pro izolátor typu IZO 85 - FSP (izolátor s instalovaným sorpčním filtrem)